Abiejų Tautų Respublikos pėdsakais

Keliauk po Lietuvą ir pažink

Lenkijos ir Lietuvos istorija nuo pat seniausių laikų buvo persipynusi, nuolatos buvo keičiamasi įvairiomis idėjomis, o abi tautos įtakojo viena kitą kultūriniame ir socialiniame kontekste

Ekskursijos (kelionės) metu:


Susipažinsite su Šakiais – garsaus lenkų aktoriaus Zigmunto Kenstovičiaus gimtine;

Pasisvečiuosite Zyplių dvare ir jame įsikūrusiame restorane „Kuchmistrai“ – Napaleono maršalo Juozapo Poniatovskio valdose;

Aplankysite Ilguvos dvarą – Varšuvos filharmonijos steigėjo Emilio Mlynarskio vasaros rezidenciją;

Paragausite lietuviškos virtuvės patiekalų;

Degustuosite lietuviškus, šeštos kartos vyndario, gaminamus vynus;

Pasivaikščiosite vieno seniausių Lietuvos miestų – Jurbarko, gatvelėmis, kurios dar mena ir pirmosios Lietuvos istorijos autorių Mikalojų Strijkovskį;

Pasigrožėsite senoviniais Veliuonos ir Raudonės dvarais, susijusiais su 1831 m. sukilimu.

Ekskursijos pradžia - Šakiai (vieta gali keistis pagal atskirą susitarimą).

Ekskursijos pabaiga – Veliuona (vieta gali keistis pagal atskirą susitarimą).

Ekskursijos trukmė ~ 8 val.

Į ekskursijos kainą įskaičiuota:

gido paslaugos;

pietūs;

vyno degustacija.

Faktai

Į kainą įskaičiuota


Lenkijos ir Lietuvos istorija nuo pat seniausių laikų buvo persipynusi, nuolatos buvo keičiamasi įvairiomis idėjomis, o abi tautos įtakojo viena kitą kultūriniame ir socialiniame kontekste. Lenkija buvo tas „laidas“, rišantis Lietuvą su Vakarų kultūra. Jurbarko ir Šakių kraštų istorija taip pat neatsiejama nuo lenkiškos kultūros. Panemunių krašte būta žymių lenkų tautos atstovų, palikusių svarbų ir vertingą istorinį – kultūrinį palikimą šiam kraštui.

Keliaudami pirmiausiai aplankysite Šakius, miestelį Pietvakarių Lietuvoje ir nuostabų kariljoną. Vėliau bus lankomasi Zyplių dvare, kuris kažkada priklausė maršalui Juozapui Poniatovskiui (Józef Poniatowski). Apžiūrėję dvare įsikūrusį Zanavykų muziejų, galėsite paragauti senovinių dvariškų užkandžių restorane „Kuchmistrai“. Iš Zyplių pasukama į Ilguvos dvarą, kuris 20 a. pradžioje buvo tapęs savotišku Lietuvos ir Lenkijos kultūros židiniu – vasaras čia leisdavo Varšuvos filharmonijos įkūrėjas Emilis Mlynarskis (Emil Młynarski), rinkdavosi muzikantai, istorikai ir kiti, to meto žymūs žmonės.

Iš Ilguvos dvaro, vaizdingu maršrutu palei Nemuną, vykstama į Jurbarką. Jurbarkas – vienas seniausių Lietuvos miestų, menantis lietuvių kovas su kryžiuočiais. Jurbarko klebono pareigas 16 a. ėjo žymus lenkų istorikas Motiejus Strijkovskis (Maciej Stryjkowski), parašęs pirmąją Lietuvos istoriją. Jurbarke taip pat laukia tradiciniai lietuviškos virtuvės pietūs ir lietuviškų vynų degustacija.

Paskutiniai objektai maršrute – Panemunės ir Veliuonos dvarai. Panemunės dvaras priklausė Antanui Gelgaudui – 1831 m. sukilimo vyriausiam vadui Lietuvoje. Tuo tarpu Veliuonoje gimė Vladislovas Mykolas Zaleskis (Wladyslaw Michal Bonifacy Zaleski) – vienas įtakingiausių 19 a. pab. – 20 a. pradžios katalikų dvasininkų.

 

Galerija


Susipažinkite su Jurbarko kraštu nuotraukose.Susisiekite su mūsų komanda norėdami pasikonsultuoti arba užsisakykite turą!


Užsisakyti
Buy now