Rusijos kunigaikščių palikimas

Keliauk po Lietuvą ir pažink

Panemunių kraštas visuomet buvo amatams ir prekybai patraukli vietovė dėl svarbių sausumos ir vandens kelių, tarnavusių ne tik užsienio prekybai, bet ir gyventojų migracijai.

Ekskursijos (kelionės) metu:


Kelionę pradėsite Raudonės pilyje – kunigaikščių Zubovų giminės valdose;

Aplankysite Panemunės pilį, kuri įkvėpė garsųjį dailinką Nikolajų Rerichą;

Paskanausite kvapnaus lietuviško medaus;

Atvyksite į Jurbarką, kur paragausite lietuviškos virtuvės patiekalų;

Degustuosite lietuviškus, šeštos kartos vyndario, gaminamus vynus;

Pasivaikščiosite nuostabiame Jurbarko parke;

Apžiūrėsite išlikusius kunigaikščių Vasilčikovų rūmų pastatus, aplankysite Jurbarko krašto muziejų;

Užeisite į Jurbarko Kristaus atsimainymo cerkvę;

Paragausite ant žarijų kepto žiobrio.

Ekskursijos pradžia - Raudonė (vieta gali keistis pagal atskirą susitarimą).

Ekskursijos pabaiga – Jurbarkas (vieta gali keistis pagal atskirą susitarimą).

Ekskursijos trukmė ~ 6,5 val.

Į ekskursijos kainą įskaičiuota:

gido paslaugos;

pietūs;

vyno degustacija;

Medaus degustacija;

Kepto žiobrio degustacija.

Faktai

Į kainą įskaičiuota


Panemunių kraštas visuomet buvo amatams ir prekybai patraukli vietovė dėl svarbių sausumos ir vandens kelių, tarnavusių ne tik užsienio prekybai, bet ir gyventojų migracijai. Pirmieji slavai šiame krašte apsigyveno dar viduramžiais. Tai buvo daugiausia pirkliai ir amatininkai. Valdant Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui, buvo įkurta pirmoji Lietuvos stačiatikių metropolija (Lietuvos Stačiatikių Bažnyčia). Daugiau rusų ėmė keltis po Abiejų Tautų Respublikos padalinimo kai didžioji Lietuvos dalis, atiteko Rusijos imperijai. Atvykėliai dažniausiai buvo išsilavinę, intelektualūs žmonės, jiems buvo skiriami valdžios postai. Caro valdžia stengėsi platinti stačiatikystę, po 1863 m. sukilimo rusai Lietuvoje valdė 20% stambių dvarų. Panemunių kraštas – taip pat ne išimtis.

Keliaudami pirmiausiai aplankysite Raudonės pilį – nuostabaus grožio dvarą, kurį valdė kelios kunigaikščių Zubovų kartos, išgirsite nuostabią meilės istoriją, kuri atviliojo į Lietuvą meilės emigrantą iš tolimosios Portugalijos. Iš Raudonės vykstama į kitą įdomų dvarą – Panemunės pilį. Ši pilis įkvėpė Nikolajų Rerichą nutapyti paveikslą – „Pilies griuvėsiai ties Nemunu“, kuris šiandien klaidingai vadinamas „Kaunas. Kryžiuočių pilis“. Iš pilies keliaujama į „Medaus slėnį“, kuriame galima paragauti įvairių lietuviško medaus rūšių.

Pasimėgavus medumi vykstama į Jurbarką, kur laukia tradiciniai lietuviškos virtuvės pietūs ir lietuviškų vynų degustacija.

Pasistiprinus, keliaujama į nuostabaus grožio Jurbarko parką, kuriame išlikę kunigaikščių Vasilčikovų rūmų pastatai. Vienoje iš rūmų oficinų įsikūręs Jurbarko krašto muziejus, saugantis įvairius eksponatus apie Vasilčikovus. Galiausiai aplankoma Jurbarko Kristaus atsimainymo cerkvė.

Po visų kelionių pasimėgaujama keptu žiobriu – unikaliu Jurbarko krašto patiekalu. .

 

Galerija


Susipažinkite su Jurbarko kraštu nuotraukose.Susisiekite su mūsų komanda norėdami pasikonsultuoti arba užsisakykite turą!


Užsisakyti
Buy now