Organizuojami turai

Siūlome keliauti po Panemunę ir rinktis vieną iš siūlomų turų. Tuo pačiu iš arčiau susipažinti su istorija

Abiejų Tautų Respublikos pėdsakais


Lenkijos ir Lietuvos istorija nuo pat seniausių laikų buvo persipynusi, nuolatos buvo keičiamasi įvairiomis idėjomis, o abi tautos įtakojo viena kitą kultūriniame ir socialiniame kontekste. Lenkija buvo tas „laidas“, rišantis Lietuvą su Vakarų kultūra. Jurbarko ir Šakių kraštų istorija taip pat neatsiejama nuo lenkiškos kultūros. Panemunių krašte būta žymių lenkų tautos atstovų, palikusių svarbų ir vertingą istorinį – kultūrinį palikimą šiam kraštui. .

Nuo kryžiuočių iki „vilko vaikų“


Lietuvoje vokiečiai apsigyveno dar XIII a. Lietuvą ir Vokietiją nuo seno siejo tamprūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, bendras kultūros paveldas. Panemunių krašte vokiečiai sudarė nemenką kalbinę ir religinę mažumą, o šios tautos kultūrą ir tradicijas mena ne vienas paminklas, pastatas ar muziejus.

kryziuociu-keliais

Rusijos kunigaikščių palikimas


Panemunių kraštas visuomet buvo amatams ir prekybai patraukli vietovė dėl svarbių sausumos ir vandens kelių, tarnavusių ne tik užsienio prekybai, bet ir gyventojų migracijai.

Žydų istorijos ir kultūros etiudai


Lietuvos žydų istorija siekia ankstyvuosius viduramžius. Tolerantiški religijos atžvilgiu Lietuvos valdovai skatino žydų persikėlimą, vertino jų žinias ir kontaktus, reikalingus ekonominei šalies pažangai..

zydu
Buy now